PR dla branży IT

Dla kogo pracowaliśmy?

W naszym portfolio mamy m.in.:

operatorów telefonii internetowej, których z sukcesem wprowadziliśmy na polski rynek i doprowadziliśmy do czołowych pozycji na nim (FreecoNet; Inotel SA; IPFON; easyCALL.pl);

dystrybutorów sprzętu sieciowego (Konsorcjum FEN, Brinet);

producentów rozwiązań z branży monitoringu IP (m.in. Koukaam, Geovision, March Networks, ACTi);

operatorów wideokonferencyjnych (VCC Systems, Vivicom, Emblaze V-CON);

integratorów rozwiązań Unified Communications (Damovo);

producentów sprzętu IT i telekomunikacyjnego (m.in. Meru Networks – wiodący na świecie producent rozwiązań WLAN; CyberPower – rozwiązania UPS; DrayTek – rozwiązania sieciowe);

producentów sprzętu komputerowego i gamingowego (m.in. Patriot Memory – wiodący na świecie producent podzespołów komputerowych, pamięci i dysków SSD; Viper Gaming – peryferia gamingowe; PQI – pamięci flash);

firmy programistyczne (The Polished Group z grupy Prokom Software, IVO Software, Fild.NET, Datera, NFQ Technologies);

firmy zajmujące się cyberbezpieczeństwem (SonicWall – jeden z największych na świecie producentów rozwiązań w obszarze bezpieczeństwa IT; Passus SA – wiodący integrator rozwiązań w obszarze bezpieczeństwa IT oraz lider rynku APM/NPM w Polsce; Allot – wiodący globalny dostawca rozwiązań w zakresie inteligencji sieciowej i bezpieczeństwa dla operatorów usług telekomunikacyjnych i przedsiębiorstw);

firmy oferujące usługi IT w modelu nearshoringowym (Euvic – jedna z największych polskich firm software’owych oferujących usługi IT w modelu nearshoringowym; Multishoring – dostawca usług outsorucingu IT);

firmy z branży hostingowej (DomainMaker – działający na rynku hrurtowym domen internetowych; Ogicom – jedna z największych firm hostingowych w Polsce; EURid – organizacja zajmująca się rejestracją domen .eu; H88 SA – firma nr 3 na polskim rynku webhostingowym);

firmy oferujące rozwiązania w zakresie pamięci masowych (Polcom Storage – firma konsultingowa i wdrożeniowa działająca w branży storage; 3PAR – producent pamięci masowych);

firmy oferujące aplikacje i rozwiązania na urządzenia mobilne (Brainglass – producent aplikacji edukacyjnych do nauki języka angielskiego; Antenna Software – firma umożliwiająca tworzenie, upublicznianie i zarządzanie aplikacjami oraz stronami internetowymi na dowolnych platformach mobilnych).

firmy działające w branży kryptowalutowej (m.in. Binance – największa na świecie giełda kryptowalutowa oraz wiodący ekosystem Blockchain).

Klienci o nas

Potrzebowaliśmy wsparcia w obszarze PR do wypromowania naszych marek hostingowych przed ich planowanym rebrandingiem. Chodziło nam głównie o szersze zaistnienie w mediach branżowych i biznesowych z tematami okołohostingowymi. Wybraliśmy do realizacji tego zadania agencję PR Solutions, z którą już wcześniej współpracowaliśmy z bardzo dobrymi rezultatami. PR Solutions pomogła nam w wyselekcjonowaniu tematów, ich opracowaniu, a także w dotarciu do dziennikarzy zajmujących się interesującymi nas zagadnieniami. Dzięki temu, udało nam się zaistnieć w mediach na bardzo szeroką skalę, co pomogło nam w osiągnieciu wszystkich naszych celów. PR Solutions to dla mnie sprawdzony partner, którego rekomenduję wszystkim poszukującym dobrej agencji PR.

Przemysław Siwek, Członek Zarządu, H88 SA

PR Solutions wspierała debiut rynkowy kilku naszych produktów, w tym m.in. z obszaru pamięci komputerowych oraz gamingu, odpowiadając za prowadzenie w naszym imieniu relacji z mediami. Wszystkie działania zostały wykonane przez agencję na bardzo wysokim poziomie, co dotyczy zarówno jakości przygotowanych tekstów informacji prasowych, jak i osiągniętych wyników w postaci licznych publikacji prasowych w najbardziej rozpoznawalnych tytułach prasy komputerowej, IT oraz gamingowej. Polecam PR Solutions wszystkim firmom poszukującej profesjonalnej agencji PR

Maciej Czyżewski, Poland Sales Manager, Patriot Memory

Agencja PR Solutions wsparła nasz debiut na NewConnect w lipcu 2018 roku, doradzając nam w obszarze strategii komunikacji, a także prowadząc w naszym imieniu relacje z mediami oraz działania w mediach społecznościowych. Agencja działała w sposób profesjonalny, świadcząc usługi na bardzo wysokim poziomie. Rekomenduję PR Solutions wszystkim zainteresowanym wsparciem debiutu giełdowego czy też szukającym dobrej agencji do kompleksowej obsługi w obszarze PR.

Dariusz Kostanek, Członek Zarządu w Passus SA

PR Solutions wspierała nas przy wprowadzaniu na polski rynek marki DrayTek. Działania agencji bardzo przyczyniły się do szybkiego zbudowania świadomości istnienia tej marki na polskim rynku, a także do kreowania założonego wizerunku DrayTek jako czołowego producenta sprzętu sieciowego. Pracownicy agencji, z którymi współpracowałem, byli profesjonalistami, głęboko zaangażowanymi w pracę na rzecz DrayTek. Rekomenduję PR Solutions wszystkim zainteresowanym współpracą z nią.

Bogdan Płachtij, Prezes Zarządu Brinet Sp. z o.o.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy z agencją PR Solutions. Dzięki działaniom komunikacyjnym ze strony naszego partnera, udało nam się w skuteczny sposób przedstawić najważniejsze wyróżniki i atuty Firmy.net, a także wzbudzić bardzo ważne dla nas zainteresowanie ze strony rynku.

Michał Kurczycki, przedstawiciel twórcy Firmy.net, szwajcarskiej firmy NNV AG

Korzystaliśmy z usług PR Solutions podczas wprowadzania naszych mobilnych aplikacji do nauki angielskiego na polski rynek. PR Solutions dała się poznać jako rzetelna i bardzo skuteczna agencja w zakresie media relations. Dzięki działaniom PR Solutions nasza aplikacja została nr 1 na liście najchętniej pobieranych płatnych aplikacji w Apple Appstore dla Polski. Polecam PR Solutions wszystkim zainteresowanym współpracą z tą agencją.

NISS Jonas Carlsson, prezes i założyciel Brainglass

Współpracuję z PR Solutions od ponad 10 lat. Agencja wspiera nas w obszarze relacji z mediami, a także świadcząc usługi doradcze w obszarze PR. W trakcie naszej współpracy PR Solutions dała się poznać jako agencja profesjonalna, rzetelna i elastyczna. Rekomenduję PR Solutions wszystkim zainteresowanym współpracą z nią.

Andrzej Biesiekirski, Wiceprezes Zarządu w Euvic Sp. z o.o.

PR Solutions wspierała nas w obszarze public relations, odpowiadając za relacje z mediami Konsorcjum FEN, a także większości reprezentowanych przez nas na polskim rynku marek sprzętu sięciowego, jak m.in. Meru Networks, PQI, ACTi, czy CyberPower. PR Solutions dała się poznać jako agencja rzetelna, kreatywna i skuteczna w swoich działaniach. Rekomenduję PR Solutions wszystkim zainteresowanym współpracą z nią.

Katarzyna Kozłowska, Marketing Manager w Konsorcjum FEN Sp. z o.o.

Datera SA współpracowała z PR Solutions przez blisko 4 lata. Agencja wspierała rynkowy debiut naszej firmy, wnosząc istotny wkład w proces zbudowania silnej i rozpoznawalnej marki Datery na rynku telekomunikacyjnym. Pracownicy agencji, z którymi współpracowałem, byli rzetelni i sumienni, a także dobrze zorientowani w specyfice branży telekomunikacyjnej. Współpraca z PR Solutions to dobry wybór.

Krzysztof Malicki, Prezes Zarządu firmy Datera SA

Co możemy zaoferować?

Oferujemy kompleksową obsługę w obszarze public relations. Może to obejmować: stworzenie strategii komunikacji i działań PR, usługi media relations, działania ePR (w tym m.in. opracowanie tekstów na potrzeby witryny firmowej, blogów, prowadzenie działań w social media, działania reklamowe ad words), doradztwo w zakresie doboru wydarzeń branżowych, w których warto uczestniczyć, projekty CSR. Współpraca może też przybrać formę projektowego wsparcia np. w obszarze media relations, co może polegać na okresowym przygotowywaniu i upublicznianiu informacji o nowościach w Państwa ofercie/ nowych kontraktach/ zrealizowanych projektach.

Przykładowe działania w różnych segmentach rynku IT

 

 

Wsparcie na rynku globalnym

Nasze kompetencje w obsłudze firm z branży ICT potwierdza także fakt przynależności do międzynarodowej sieci Convoy, która zrzesza niezależne agencje PR specjalizujące się w obsłudze firm z branży IT i telekomunikacyjnej z całego świata. Inicjatorem powstania tej sieci jest brytyjska agencja Red Lorry Yellow Lorry.

Mamy konkurencyjne ceny i elastyczne zasady współpracy. Przekonaj się o tym sam i skontaktuj się z nami teraz!