29 października br. odbyła się Poznaniu kolejna edycja Binance Meetup. Wydarzenie dla lokalnej społeczności tej największej na świecie giełdy kryptowalut odbyło się w Hotelu Andersia i utrzymano je w klimacie Helloween. Pomimo dość luźnej atmosfery, na spotkaniu nie zabrakło także poważnych tematów, a jednym z ciekawszych punktów agendy było podsumowanie działalności Binance w Polsce.

Katarzyna Wabik, Country Manager Binance Poland, podczas swojego wystąpienia na evencie, jako główne osiągnięcia firmy w Polsce wymieniła m.in.: wprowadzenie na platformie Binance 4 par handlowych PLN (PLN/BTC, PLN/ETH i PLN/BUSD, PLN/USDT), polonizację narzędzia Binance Tax do rozliczania podatków dla inwestujących w kryptowaluty, wprowadzenie możliwości wpłat na konto w Binance w PLN przez aplikację ZEN (przy okazji ujawniona została informacja o pracach nad wprowadzeniem kolejnych tego typu narzędzi), a także stworzenie systemu obsługi polskich użytkowników Binance w trybie 24/7, ze współczynnikiem spraw rozwiązanych w pierwszym kontakcie na poziomie 98%.

Przedstawicielka Binance podkreślała także znaczenie dedykowanych polskim użytkownikom konkursów i programów specjalnych, jako przykład podając trwający właśnie challenge botów handlowych czy program handlowy Binance P2P Pro dla profesjonalnych podmiotów zajmujących się handlem kryptowalutami z Polski.

Dużo uwagi poświęcono także kwestiom bezpieczeństwa – m.in. podkreślono fakt, że Binance posiada fundusze, które pokrywają zdeponowane aktywa użytkowników 1:1, co każdy może łatwo sprawdzić online. Zapowiedziany został także szerszy program współpracy z polskimi uczelniami w zakresie edukacji na temat Blockchain i kryptowalut. Pierwsze takie warsztaty dla studentów zostały niedawno zrealizowane we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu.

Na spotkaniu swoje wystąpienie miał także Marcin Lewandowski, Binance Angel w Polsce. Opowiedział on więcej o programie Binance Angels i zachęcał do dołączenia do niego. Ciekawą prezentację na temat gamingu Web3 miał z kolei Artur Pszczółkowski, ekspert technologii Web3. Natomiast Dawid Lipski, profesjonalny trader, opowiedział uczestnikom spotkania o Market Makerach.

Binance to wiodący w skali globalnej ekosystem blockchain, a w pakiecie produktów ma m.in. największą na świecie pod względem obrotów giełdę kryptowalut. Platforma Binance, z której korzystają miliony użytkowników, oferuje możliwość handlu kryptowalutami, edukacji, a także dostęp do branżowych danych i badań. Binance prowadzi także rozbudowaną działalność charytatywną, a także inwestuje w rozwiązania zdecentralizowane i infrastrukturalne. Więcej informacji o Binance można znaleźć na stronie: https://www.binance.com.