Euvic, należący do Grupy Euvic, nabył 100 proc. akcji itWORKS, a następnie odsprzedał 50 proc. spółce 3S Data Center należącej do Grupy 3S. Inwestycja w itWORKS jest ważnym elementem rozwoju obu grup kapitałowych. Nowi właściciele planują wykorzystanie efektów synergii z korzyścią dla wszystkich spółek.

Celem nowych inwestorów jest kontynuacja realizowanych i aktywacja nowych projektów itWORKS, a także rozwój wszystkich dotychczasowych obszarów działalności spółki: outsourcingu IT, data center & cloud, business continuity oraz zarządzania procesami biznesowymi.

Oferta itWORKS stanowi doskonałe uzupełnienie biznesu Euvic i Grupy 3S, a rozpoczęta współpraca otworzy dostęp do klientów i relacji biznesowych obejmujących swym zasięgiem rynek Polski, krajów Unii Europejskiej, a także USA.

Nowi właściciele powołali zarząd w osobach: Wojciech Wolny – prezes zarządu (prezes i założyciel Grupy Euvic), Bartosz Ćwikliński – wiceprezes zarządu (dotychczasowy prezes zarządu itWorks), Zbigniew Ciukaj – wiceprezes zarządu (pozostaje na tym samym stanowisku), Marek Faszczewski – członek zarządu (reprezentant Grupy 3S).

Zakup akcji w itWORKS to kolejna, po pozyskaniu data center w katowickim Euro-Centrum (2016) oraz utworzeniu w Warszawie 3S BOX SA (2016), inwestycja w rozwój biznesu opartego o centra danych w Grupie 3S. itWORKS jest od 2015 roku klientem i partnerem biznesowym Grupy 3S.

„Ta transakcja to kolejny etap naszej współpracy z itWORKS” – mówi Zbigniew Szkaradnik, prezes zarządu 3S Data Center SA. – „Grupa 3S zyskuje nowe kompetencje integratorskie i dostęp do grupy klientów korporacyjnych, a itWORKS zaplecze w postaci infrastruktury data center i telekomunikacyjnej. Dzięki efektowi synergii, zacieśnienie współpracy przyniesie korzyści dla obu spółek. Jednocześnie itWORKS dołącza do dynamicznie rosnącej grupy kapitałowej o dużym potencjale inwestycyjnym i stabilnej sytuacji finansowej, co tworzy dla spółki dodatkowe możliwości” – dodaje.

Dla Grupy Euvic, zakup akcji itWORKS jest efektem konsekwentnie realizowanej od lat strategii budowy największej w Europie Środkowej federacji spółek IT.

„Objęcie sterów itWORKS uważam za jedno z ważniejszych wyzwań w mojej karierze zawodowej. Cieszę się również na współpracę z 3S, w szczególności ścisły kontakt z założycielami spółki, którzy udowodnili w przeszłości, że doskonale wiedzą jak budować swój biznes” – mówi Wojciech Wolny, prezes Euvic i nowy prezes itWORKS. Warto podkreślić, że bardzo wyraźnie rysuje się zakres odpowiedzialności poszczególnych inwestorów. Podczas gdy 3S stworzy szereg wartości dodanych dla obszaru data center, Euvic jest naturalnym partnerem w zakresie outsourcingu, a także rozwoju i utrzymania produktu Atmosfera ITSM. – „Dostrzegam wiele sfer, w których Euvic może uczyć się i czerpać z doświadczeń tej spółki. Z drugiej strony chcemy nadać jej rozwojowi większej dynamiki poprzez zmianę modelu działania w kilku kluczowych obszarach” – dodaje Wojciech Wolny.