IT Works, spółka specjalizująca się w outsourcingu IT, zmieniła nazwę na Euvic IT. Rebranding ma podkreślić coraz większą synergię IT Works z Grupą Euvic, do której spółka należy od grudnia 2016 roku, kiedy to Euvic przejął ją od Enterprise Investors. Euvic IT to w sumie już ponad 700 specjalistów IT, a licząc całą Grupę Euvic – ponad 2000 osób.


IT Works w ciągu ostatnich 3 lat intensywnie rozwijał współpracę z Euvic Sp. z o.o., zoptymalizował swoje procesy, a także znacząco zwiększył liczbę projektów realizowanych wspólnie z innymi spółkami z Grupy Euvic i z udziałem zatrudnionych tam specjalistów z kompetencjami z różnych obszarów IT. 

„Zacieśniająca się współpraca oraz coraz większa liczba projektów sprawiła, że IT Works stał się jedną z kluczowych spółek w ramach Grupy Euvic. Przyszedł więc moment, aby również przez zmianę nazwy podkreślić synergię IT Works z Grupą Euvic oraz nowe możliwości, jakie ta współpraca niesie dla naszych klientów” – mówi Wojciech Wolny, Prezes Zarządu Euvic IT, który jednocześnie kieruje firmą Euvic.

Euvic IT czerpie z ponad 20-letniego doświadczenia IT Works w świadczeniu usług outsourcingu IT, co obejmuje: helpdesk i ogólnopolski serwis dojazdowy, administrację i monitoring IT, zarządzanie sprzętem i licencjami, outsourcing druku. Częścią oferty spółki są także konsultacje w zakresie dobrych praktyk ITIL i dostosowanie do potrzeb klientów autorskiego narzędzia klasy ITSM – ATMOSFERA®.

Portfolio usług firmy obejmuje też audyty IT, które dostarczają zarządom informacje oraz rekomendacje zmian dot. budowy strategii IT, zapewnienia ciągłości działania czy modernizacji wykorzystywanych rozwiązań. Dodatkowo Euvic IT realizuje projekty wdrożeniowe i migracyjne, w tym rozwiązań chmurowych Microsoft Azure, AWS czy Google Cloud. Firma oferuje również kompleksowe usługi w obszarze bezpieczeństwa IT.

“Posiadamy zaplecze technologiczne niezbędne do świadczenia usług outsourcingu IT w trybie 24×7 – zarówno w Polsce, jak i na świecie. Aktualnie mamy ponad 60 stałych umów gwarantujących stabilność biznesową i wspieramy dziesiątki tysięcy użytkowników każdego dnia” – mówi Wojciech Wolny.

Jak podkreśla prezes Euvic IT, oferta spółki doskonale wkomponowała się w portfolio usług całej Grupy Euvic. Dzięki ścisłej współpracy tworzących ją firm, Grupa Euvic stała się obecnie nowoczesnym Integratorem 2.0, który potrafi realizować skomplikowane projekty informatyczne w różnych technologiach, umiejętnie łącząc zwinne podejście ze standardami realizacji wymaganymi w najbardziej sformalizowanych przedsięwzięciach.

“Oprócz outsourcingu IT, zapewnianego przez Euvic IT, Grupa Euvic może też pomóc klientom zaprojektować, zbudować oraz zintegrować rozwiązania e-commerce, klasy ERP, CRM, BI, workflow, systemy billingowe, portale internetowe, aplikacje mobilne i wiele innych. Wspieramy też firmy w cyfrowej transformacji z wykorzystaniem takich technologii, jak chmura obliczeniowa, sztuczna inteligencja, wirtualna rzeczywistość, blockchain, digital twin czy IoT. Świadczymy także usługi wynajmu programistów” – wylicza Wojciech Wolny.

Zmiana nazwy z IT Works na Euvic IT została zarejestrowana w sądzie 18 listopada br. Dane rejestrowe spółki – w tym również NIP, KRS, REGON, numery telefonów i adres siedziby – pozostały bez zmian.

Dodatkowe informacje o Euvic oraz Euvic IT można znaleźć pod adresem: www.euvic.pl.