Zarząd GPW dopuścił do obrotu na rynku NewConnect akcje Passus SA, producenta i integratora specjalistycznych rozwiązań do poprawy bezpieczeństwa i wydajności sieci teleinformatycznych. Data debiutu giełdowego jest planowana na 17 lipca 2018 r. o godzinie 11:30 na Sali Notowań GPW. Pozyskane na giełdzie środki spółka chce przeznaczyć na rozwój systemu do automatyzacji testów wydajności aplikacji www oraz rozwój nowych produktów przez budowę grupy kapitałowej.

Passus, przy pomocy autoryzowanego doradcy INC SA, wprowadzi do obrotu na rynku NewConnect 71 400 akcji zwykłych na okaziciela serii B, 63 400 akcji zwykłych na okaziciela serii D, a także 248 300 akcji zwykłych na okaziciela serii F. Wartość nominalna każdej akcji ze wszystkich trzech serii to 10 gorszy każda.

Na początku stycznia br., w ramach przeprowadzonej za pośrednictwem Domu Maklerskiego INC SA subskrypcji, przydzielono inwestorom 248 300 akcji serii F po 5,07 zł za akcję.

„Środki pozyskane z emisji akcji serii F w kwocie 1,259 mln złotych chcemy przeznaczyć na rozwój rozwiązania AppStresser, które umożliwia automatyczne prowadzenie testów wydajności aplikacji w oparciu o rzeczywisty ruch sieciowy. Na rozwój tego projektu pozyskaliśmy wcześniej dotację z UE. Chcemy także rozwijać naszą ofertę przez budowę grupy kapitałowej. W naszych rozwiązaniach planujemy wykorzystać uczenie maszynowe do analizy ruchu sieciowego. To innowacyjne podejście otworzy nowe możliwości wykrywania zdarzeń oraz znacznie ułatwi codzienną pracę użytkownikom systemu” – mówi Tadeusz Dudek, Prezes Zarządu Passus SA.

Jedną ze spółek z grupy kapitałowej Passus jest Chaos Gears, która specjalizuje w realizacji projektów z wykorzystaniem chmury publicznej dla dużych firm i instytucji, a także szybko rozwijających się start-upów. Firma buduję swoją ofertę z wykorzystaniem technologii Amazon Web Services (AWS), udostępniając szereg usług i narzędzi służących automatyzacji procesu migracji i zarządzania infrastrukturą i aplikacjami w chmurze. Passus poinformował o włączeniu tej spółki do grupy kapitałowej w kwietniu br.

„Debiut na NewConnect jest dla nas ważnym etapem w drodze na parkiet główny. Zwiększy się nasza transparentność dla polskich i zagranicznych kontrahentów, a także uwiarygodni wycena firmy i akcji. Ta wiarygodna wycena jest dla nas ważna m.in. w kontekście programu motywacyjnego, jaki prowadzimy dla kluczowych pracowników firmy” – mówi Dariusz Kostanek, członek zarządu Passus SA.

Passus jest liderem polskiego rynku APM/NPM (Application/Network Performance Management) i ma bardzo mocną pozycję w obszarze bezpieczeństwa IT oraz zarządzania infrastrukturą w chmurze. Siłą spółki jest doświadczony zespół o bardzo wysokich kompetencjach, który potrafi rozwiązać i zapobiec większości problemów związanych z wydajnością sieci i aplikacji oraz bezpieczeństwem IT. Passus podczas realizacji projektów dla klientów wykorzystuje zarówno własne rozwiązania, jak i niszowe produkty o bardzo dużych możliwościach – stworzone m.in. przez firmy zaliczane do grona Liderów Gartnera.

Z usług Passus korzysta ponad 300 największych polskich firm i instytucji. W tym gronie jest m.in. MON, Orlen, PKP, PZU, PKO BP, Orange, T-Mobile, Enea, Grupa ING, Alior Bank, Allegro, BZ WBK, Netia, IKEA i wiele innych.

Dodatkowe informacje na temat Passus są dostępne tutaj: http:/www.passus.com.