Amberlo.io, program dla kancelarii prawnych działający od 2017 roku, przejął konkurencyjny serwis Sprawy24.pl. W wyniku transakcji Amberlo powiększy bazę swoich klientów o około 200 kancelarii. Firma przejmie także część zespołu Sprawy24, który wcześniej zajmował się wdrożeniami, szkoleniami i obsługą klientów. Strony nie ujawniły szczegółów finansowych umowy.

Amberlo to oparte o chmurę oprogramowanie dla kancelarii prawnych, które zostało stworzone na Litwie, a w zeszłym roku zadebiutowało w Polsce i pozyskało polskich inwestorów. System jest obecnie używany przez kilka tysięcy różnej wielkości kancelarii na całym świecie, ułatwiając im kompleksowe zarządzanie firmą, w tym obsługiwanymi sprawami, kontaktami, dokumentami, pracą grupową, a także rejestrowanie i rozliczanie godzin pracy. Jak zapewnia Amberlo, oszczędności wynikające z informatyzacji tych zadań umożliwiają ponad 1000 proc. zwrotu z inwestycji w ciągu zaledwie jednego roku. Pozytywny wpływ na finanse kancelarie odnotowują niemalże natychmiast po rozpoczęciu korzystania z Amberlo, a za system rozliczają się w formie dogodnego, miesięcznego abonamentu.

Sprawy24.pl jest polskim startupem założonym w 2011 roku przez Łukasza Smackiego i Łukasza Więcława. Było to pierwsze całkowicie oparte o chmurę specjalistyczne oprogramowanie dla kancelarii prawnych na polskim rynku, które oficjalnie zadebiutowało na rynku w 2014 roku. Po obecnej transakcji część firmy Sprawy24, odpowiedzialna za zarządzanie oprogramowaniem dla kancelarii prawnych, zostanie wchłonięta przez Amberlo. Pozostała część firmy, odpowiedzialna za wsparcie informatyczne wewnętrznych działów prawnych, będzie kontynuowała swoją działalność jako niezależny podmiot.

„Oprogramowanie Amberlo dysponuje obecnie funkcjami, które planowaliśmy stworzyć także w Sprawy24, ale wymagałoby to od nas bardzo dużych inwestycji i zajęłoby lata. Stąd decyzja, że najlepszym wyjściem dla nas i naszych klientów będzie połączenie z Amberlo. Wszyscy dotychczasowi klienci Sprawy24 – bez ponoszenia dodatkowych kosztów, zachowując ciągłość i dostępność usług oraz danych zebranych w naszej aplikacji – zostaną przeniesieni na platformę Amberlo” – powiedział Łukasz Smacki, Prezes Zarządu w Sprawy24.pl.

Decydując się na zmianę programu na Amberlo, klienci Sprawy24 będą mieli do swojej dyspozycji co najmniej ten sam zestaw funkcji, które obecnie posiadają w aplikacji Sprawy24, a także taką samą cenę przez 24 miesięcy od przejścia na platformę Amberlo. Ponadto Amberlo zapewni im również aplikację mobilną, integrację z Portalem Informacyjnym Sądów Powszechnych, wygodne raportowanie, regularne aktualizacje aplikacji (średnio co 3 tygodnie), szybkie reagowanie na pytania i zgłoszenia, a także możliwość dzielenia się swoimi pomysłami na nowe funkcje i ulepszenia.

„Bardzo się cieszymy, że nasze oprogramowanie będzie mogło pomagać jeszcze większej grupie kancelarii prawnych w Polsce. Dla prawników Amberlo jest gwarantem najnowszych technologii, szybkości rozwoju oraz implementowania nowych funkcji. Wizja rozwoju, jak i indywidualnego podejścia do klienta sprawiła, że obecnie jesteśmy jedną z najszybciej rozwijających się platform dla prawników na świecie, która jest już dostępna w ponad 40 krajach” – powiedział  Aidas Kavaliauskas, CEO i jeden z twórców Amberlo.

Dodatkowe informacje o Amberlo, a także dostęp do darmowej wersji próbnej programu firmy można znaleźć pod adresem: https://www.amberlo.io.