W dniu dzisiejszym SonicWall dodał szereg nowych funkcjonalności do swojej platformy Capture Cloud, w tym: Zero-Touch Deployment i Secure SD-WAN. Nowe rozwiązania są przeznaczone dla dużych firm oraz mniejszych organizacji, które utrzymują swoją infrastrukturę IT w chmurze hybrydowej. Firma wprowadziła także funkcję Risk Meters do rozwiązania Capture Security Center, która umożliwia przedsiębiorstwom spersonalizowaną ocenę ryzyka zagrożeń w czasie rzeczywistym. Ważną zmianą jest też zapewnienie kompleksowej ochrony w środowisku chmury publicznej, jak Hyper-V, Azure czy AWS, przez wirtualne firewalle nowej generacji SonicWall.

“Firmy coraz częściej wykorzystują chmurę hybrydową, która łączy w sobie zalety chmury publicznej i prywatnej. Z tego powodu potrzebują one także narzędzi, które ułatwią migrację ich infrastruktury IT do tego środowiska, a także zapewnią bezpieczeństwo. Nasze nowe rozwiązania świetnie nadają się do tego celu – redukują koszty migracji i zabezpieczenia danych i aplikacji w chmurze, a przy tym gwarantują pełny wgląd i kontrolę nad działaniem tego środowiska. Stworzone przez nas narzędzia w pełni współpracują z rozwiązaniami chmurowymi od różnych dostawców” – mówi Bill Conner, CEO w SonicWall.

Niższe koszty dzięki automatyzacji wdrożenia
Za szybką i bezpieczną migrację firm do chmury hybrydowej odpowiada funkcja Zero-Touch Deployment. Automatyzuje ona ten proces umożliwiając zdalną migrację poszczególnych oddziałów firmy – bez konieczności fizycznej obecności w lokalizacji administratora i ręcznej konfiguracji urządzeń. Po zakończeniu migracji można zarządzać całym środowiskiem za pomocą jednej platformy – SonicWall Capture Security Center – która jest dostępna przez dowolną przeglądarkę internetową.

„Nowe funkcje – przyśpieszające migrację do środowiska chmury i lepiej chroniące sieci SD-WAN – to bardzo pozytywne zmiany. W Cerdant wdrażamy nowej generacji firewalle SonicWall od ponad 15 lat, a teraz będziemy mogli realizować takie projekty u naszych klientów jeszcze szybciej i taniej. Wszystko to za sprawą uproszczenia i automatyzacji wielu obszarów związanych z wdrożeniem oraz scentralizowaniu zarządzania chmurą” – mówi Joshua Skeens, Wiceprezes ds. Technologii w firmie Cerdant.

W celu zmniejszenia ilości kabli i uproszczenia montowania injectorów PoE i przełączników podczas wdrożeń, SonicWall wprowadził wielofunkcyjne zapory ogniowe klasy UTM – SonicWall TZ300P i TZ600P. Zapewniają one zasilanie urządzeniom, które są do nich podłączone przez injectory PoE i PoE+, takim jak bezprzewodowe punkty dostępowe, terminale point-of-sale (POS), drukarki, kamery i inne urządzenia IP.

Bezpieczne korzystanie z sieci publicznych
Nowe rozwiązania SonicWall umożliwiają także bezpieczne korzystanie z sieci SD-WAN. Dzięki temu, firmy mogą uzyskać dostęp do wysokiej jakości publicznych usług sieciowych bez dużych nakładów finansowych na stworzenie rozproszonych prywatnych sieci WAN w oparciu o technologię MPLS.

„SD-WAN to bardzo użyteczna technologia dla wszystkich organizacji o rozproszonej strukturze, w tym sieci handlowych, banków, firm produkcyjnych czy uczelni. Dzięki niej mogą one zwiększać wydajność i niezawodność swojej sieci, jednocześnie ograniczając związane z tym koszty operacyjne. Wykorzystywanie publicznego otwartego internetu przez firmy w celu świadczenia usług biznesowych stawia bardzo duże wyzwanie w kwestii bezpieczeństwa usług. Aby technologia SD-WAN stała się pełnoprawną alternatywą dla prywatnych sieci WAN, konieczne jest jej odpowiednie zabezpieczenie, tak aby wszystkie oddziały firmy, a także pracujący zdalnie pracownicy mogli korzystać dokładnie z takiego samego poziomu ochrony, jaki przedsiębiorstwa stosują np. do zabezpieczania swoich centrów danych” – mówi Mike Fratto, analityk z firmy badawczej 451 Research.

Uzyskanie takiej ochrony umożliwia funkcja SonicWall Secure SD-WAN, która jest od teraz częścią systemu operacyjnego SonicOS 6.5.3 (w oparciu o ten system działają m.in. nowej generacji firewalle SonicWall). Secure SD-WAN umożliwia firmom bezpieczne połączenie wszystkich oddziałów i pracujących zdalnie pracowników, zapewniając tym samym warunki do bezpiecznej wymiany danych i tworząc wydajne środowisko do działania aplikacji i usług.

Stworzenie wysokowydajnego środowiska jest możliwe dzięki wyposażeniu SonicWall Secure SD-WAN w takie opcje, jak inteligentny przełącznik awaryjny, równoważenie obciążenia czy kontrola jakości działania (QoS) dla każdej z aplikacji.

Spersonalizowana analiza zagrożeń i ocena ryzyka
Coraz większa liczba wykorzystywanych przez firmy aplikacji, urządzeń mobilnych oraz baz danych przekłada się na coraz większą przestrzeń do ataków ze strony cyberprzestępców. Ograniczeniu tej przestrzeni służy funkcja Risk Meters, która została dodana do SonicWall Capture Security Center. Zapewnia on firmom dostęp do analizy na temat źródeł potencjalnych zagrożeń, które mogą obejmować sieci, strony internetowe, chmury, aplikacje, punkty końcowe, urządzenia mobilne i bazy danych.

Dostarczane analizy są dostosowane do specyfiki każdej firmy i jej środowiska IT, tak aby umożliwić administratorom szybkie i precyzyjne działania zapobiegawcze.

Poziomy zagrożeń i oceny ryzyka są na bieżąco aktualizowane – w oparciu o gromadzone w czasie rzeczywistym dane o zagrożeniach i istniejących możliwościach obronnych. Przedsiębiorstwa mogą wykorzystać te analizy np. do planowania poziomu swoich zabezpieczeń czy podczas podejmowania decyzji dotyczących polityki oraz budżetu w obszarze bezpieczeństwa IT.

Wirtualne firewalle chronią teraz także chmurę publiczną
Częścią platformy SonicWall Capture Cloud stały się także nowej generacji wirtualne firewalle z serii NSv. Firmy mogą skorzystać z ich kompleksowej ochrony przed zewnętrznymi zagrożeniami m.in. w środowisku chmury Hyper-V, Azure czy AWS.

Możliwość skorzystania za darmo przez rok z takiego wirtualnego firewalla SonicWall mają wszyscy nowi i obecni użytkownicy nowej generacji firewalli SonicWall serii NSa or NSsp. Aby skorzystać z tej promocji, muszą oni mieć aktywne usługi Advanced Gateway Security Suite (AGSS) lub Comprehensive Gateway Security Suite (CGSS).

Funkcja SonicWall Zero-Touch Deployment jest już dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Nowa wersja systemu operacyjnego SonicOS 6.5.3 z funkcją Secure SD-WAN oraz z firewallami TZ300P i TZ600P będzie dostępna od grudnia br.

Dodatkowe informacje o SonicWall
SonicWall od ponad 27 lat zapobiega cyberprzestępstwom, broniąc małe i średnie przedsiębiorstwa oraz korporacje na całym świecie. Wielokrotnie nagradzane rozwiązania firmy – wykorzystujące badania SonicWall Capture Labs i zasoby ponad 26 tys. partnerów firmy na całym świecie – zabezpieczają ponad milion sieci biznesowych i mobilnych oraz wymienianych w nich e-maili i danych. Połączony potencjał produktów i partnerów tworzy ochronę w czasie rzeczywistym, która jest dostosowana do indywidulanych potrzeb ponad 500 tys. firm z przeszło 215 krajów. Dzięki temu, klienci SonicWall mogą bez obaw rozwijać swój biznes.

Dodatkowe informacje o firmie są dostępne na stronie www.sonicwall.com, a także na profilach społecznościowych firmy: Twitterze, LinkedIn, Facebooku oraz Instagramie.